Alumnes de l'escola s'examinen del nivell B2 d'anglès de la Universitat d'Oxford

Des del curs passat, som centre oficial examinador d'Oxford

La setmana passada un grup d'alumnes de la nostra escola es va presentar a les proves del nivell B2 d'anglès de la Universitat d'Oxford, equivalent al nivell del First Certificate de Cambridge. Tots ells van assolir amb èxit les proves i van aconseguir la corresponent titulació.

Un curs més, el nostre centre educatiu ofereix als alumnes la possibilitat de preparar-se i examinar-se del nivell B2 d'anglès, ja que des del curs passat, som centre oficial examinador de la Universitat d'Oxford. 

Els alumnes de 4t  d'ESO a 2n de Batxillerat que ho desitgin poden apuntar-se a l´extraescolar d´anglès que es fa dos dies a la setmana. Després, poden presentar-se a les diferents convocatòries que ofereix l'escola.

Durant el curs s'aniran convocant diferents dates per examinar-se. Els alumnes de fora de l'escola que hi estiguin interessats també podran accedir a presentar-se a les proves del B2 d'Oxford que tenen lloc al nostre centre.


Competència global
Noticia