Romiatge de Parvulari al Monestir de les Carmelites

Un any més els alumnes de Parvulari van anar a portar unes flors a la Mare de Déu del Monestir de les Carmelites

Com ve sent una tradició pel mes de maig, els alumnes de P3, P4 i P5 van anar junt amb les seves mares a fer un romiatge fins al Monestir de les Carmelites. 

Aquest any, les mares i pares que van poder assistir van fer a l'Atelier unes flors de paper per la Mare de Déu de la nostra escola. La Carol Lamas, professora de Parvulari va ensenyar com amb material molt senzills i amb molta paciència es poden preparar flors molt maques. 

En acabar, tots plegats, pares i fills, van anar caminant fins al Monestir de les Carmelites on els nens van posar als peus de la Mare de Déu totes les flors que li portaven. Els més grans del grup, els alumnes de P5, van llegir unes paraules per la Mare de Déu i tots van resar un Ave Maria i li van cantar el Virolai.

Mares, pares i fills van gaudir molt d'aquesta activitat que repetim, cada any, a la nostra escola.

FOTOS

Noticia
Articles relacionats