Xerrada dels Mossos d'Esquadra als alumnes de 4t d'ESO

La setmana passada va venir a la nostra escola el Rubèn, Mosso d'Esquadra d'Igualada, per impartir una sessió als alumnes de 4t d'ESO.

La setmana passada va venir a la nostra escola el Rubèn, Mosso d'Esquadra d'Igualada, per impartir una sessió als alumnes de 4t d'ESO. Van parlar dels diferents tipus de drogues, legals i il·legals. De possibles situacions reals en el que ells i elles es poden trobar i com gestionar-les. Durant la sessió els alumnes van poder comentar amb el Rubén les seves inquietuds i dubtes davant diferents situacions o bé que s'ha pogut trobar o bé que els interessa saber què podria passar si s'hi trobessin. Ja fa alguns cursos que els Mossos d'Esquadra van a l'escola a fer formació tant als alumnes com als pares. Gràcies, Rubèn per aquesta gran tasca que feu amb els joves d'Igualada 

Lideratge ètic
Noticia