Xocolatada solidària 2023

Coordinada pels alumnes de 4t d'ESO

Benvolgudes famílies:

Ens complau informar-vos que aquest any 2023 volem ajudar als nens i nenes més vulnerables: els que pateixen malalties greus. Per aquest motiu, ens hem sumat a una iniciativa molt exitosa que ajudarà a investigar el càncer infantil: la Xocolatada Solidària que promou l'Hospital Sant Joan de Déu (Barcelona).

La nostra escola, Institució Igualada té el codi 5-130 (en el "mur d’inscripcions" de la web) i és molt important que recordeu aquest número.

Cada any es diagnostiquen 1.200 nous casos de càncer en nens i adolescents a Espanya i, només el 80%, aconsegueix superar-lo. És una malaltia completament diferent del càncer de l’adult i, de poc o gens, serveixen els avenços que es fan per aquests darrers. El càncer infantil necessita una investigació específica per poder curar els que encara no tenen cura, i poder aconseguir millors tractaments, amb moltes menys seqüeles, per als que sí que la tenen.

Per aquest important motiu, des de Institució Igualada ens sumem a la 7a Xocolatada Solidària per al Càncer Infantil i participarem de la següent manera:

Organitzarem una xocolatada (Oberta als alumnes de l'escola) el dia 20 de Desembre de 2023 a les 15:00 h al pati, on entregarem als alumnes una xocolata calenta i un melindro per 1€ de donatiu.

Les famílies que vulqueu col·laborar econòmicament, podeu fer un donatiu en línea, directament a través del següent enllaç: DONATIU XOCOLATADA SOLIDÀRIA, i no oblideu posar el nostre codi de centre: 5-130.

A més, tindreu els beneficis fiscals propis de les donacions, que si tributeu a Catalunya, són del 100% en els primers 150€ donats!

La Xocolatada Solidària porta una consolidada trajectòria al costat de l’Hospital Sant Joan de Déu Barcelona, centre de referència nacional i internacional en pediatria. Prova d’això és que, amb els fons recaptats en edicions anteriors a través d’accions com la que el nostre centre ha decidit fer aquest any, ha aconseguit impulsar línies d’investigació de càncer infantil com la dels Sarcomes, el Glioma Difús de Tronc -DIPG-, la leucèmia limfoblàstica aguda pediàtrica, el diagnòstic de precisió i medicina personalitzada per a pacients en recaiguda… A més, ha donat suport a projectes assistencials d’ajuda a les famílies afectades i ha impulsat la pionera Unitat d’Oncologia Pediàtrica Integrativa d’Europa.

Comptem amb vosaltres!

Moltes gràcies,

Joan Jordana

Director

Entre tots… MUNTAREM UN BON CACAU!

Noticia
Articles relacionats